A jel egy nyitott száj képét mutatja: az alul és felül lévő zárt vonalak az ajkak, a kettő között pedig a szájnyílás. A száj képéről, amelyen keresztül felvesszük a táplálékul szolgáló élelmet, magára a táplálásra asszociálhatunk. A három alsó vonalon keresztül a saját magunk táplálása kerül bemutatásra, mégpedig elsősorban testi értelemben; míg a három felső vonal mások táplálásáról, gondozásáról szól, mégpedig magasabb, szellemi értelemben.
A SZÁJSAROK. Az állhatatosság üdvözít. Fordíts figyelmet a táplálásra, s mindarra, amivel az ember igyekszik maga is a száját megtölteni.
A gondoskodás és táplálás nyújtásakor fontos, hogy a megfelelő emberekről gondoskodjunk, s hogy az ember a saját maga táplálásáról is megfelelő módon gondoskodjék. Ha meg akarunk ismerni valakit, akkor csak meg kell nézni, hogy kit részesít gondoskodásában, illetve saját lényének mely oldalait gondozza és táplálja. A természet minden lényt táplál. A nagy ember a derék és nemes embereket táplálja s róluk gondoskodik, mert rajtuk keresztül tudja valamennyi embernek gondját viselni.
Menciusz (VI. A. 14) azt mondja erről: "Ha az ember meg akarja ismerni, hogy valaki derék ember-e, vagy sem, semmi másra nem kell figyelnie, mint arra, hogy lényének mely része különösen fontos neki. A testnek vannak nemes és nemtelen részei, vannak fontos részei és jelentéktelen részei. Az embernek nem szabad a jelentéktelen kedvéért megkárosítania a fontosat, s a nemtelen kedvéért ártania annak, ami nemes. Aki lényének alacsonyrendű részeit ápolja, az kisember. Aki lényének nemes részeit ápolja, az nemes ember."
A hegy aljában a mennydörgés: Ez a TÁPLÁLÁS képe. Így a nemes ember ügyel a szavaira, és evésben-ivásban mértékletes.
"A Gerjedés jelében Isten előlép..." Amikor tavasszal az életerők ismét felgerjednek, akkor minden dolog újrakeletkezik. "A Nyugvás jegyében bevégez" - Így készül el minden dolog koratavasszal, amikor a magok a földre hullanak. Ez adja a mozgáson és nyugalmon keresztül történő táplálás képét. A nemes ember ezt a saját jelleme ápolásának és táplálásának mintájául tekinti. A szavak belülről kifelé irányuló mozgást jelentenek. Az evés és az ivás kívülről befelé irányuló mozgások. Mindkét fajta mozgást mérsékli a nyugalom. A nyugalom hatása tehát, ha sem a szánkat elhagyó szavak, sem a szánkba érkező táplálék nem lépik túl a mértéket. Ezen keresztül ápolható a jellem.
Hagyod a varázsteknősbékádat, hogy menjen, és lebiggyedő szájsarokkal nézel rám. Baj!
A varázsteknősbéka olyan lény, amelynek nincs szüksége földi táplálékra, mert olyan varázserővel rendelkezik, hogy a levegőből is meg tud élni. A kép olyan emberről szól, aki természete és helyzete alapján teljesen jól meg tudna élni magától, szabadon és függetlenül: Ehelyett azonban lemond e belső önállóságról, rosszkedvű irigységgel tekintve fel azokra, akiknek külsőleg jobban megy. Az ilyen alantas irigykedéssel azonban csak gúnyt és megvetést hív magára mások részéről. Ez rosszra visz.
A csúcshoz folyamodni táplálásért. Az útról letérni, hogy a dombról keressen magának az ember táplálékot. Ha tovább csinálja, bajt hoz a fejére.
A normális az, hogy az ember maga gondoskodik a táplálékáról, vagy jogszerű módon tápláltatja magát azokkal, akiknek ez joguk és kötelességük. Ha az ember belső gyengesége folytán nem képes arra, hogy a táplálékáról gondoskodjon, akkor könnyen kényelmetlen helyzetbe kerülhet, amennyiben a jogszerű szerzési utak megkerülésével, magas helyzetben lévők kegyeinek a keresésével próbál gondoskodni a saját eltartatásáról. Ez méltatlan magatartás, mivel általa elhajlik valódi természetétől. Ha tartósan így jár el, akkor ez bizonyosan bajhoz vezet.
A csúcshoz folyamodni táplálásért üdvözít. Éles szemmel körbekémlelni, mint a tigris, csillapíthatatlan sóvárgással. Makulátlanság.
Eltérően a második helyen lévő hatostól, amely olyan emberről szólt, aki csak a saját előnyét szem előtt tartva ügyeskedik, itt olyasvalakiről van szó, aki magas állásból törekszik arra, hogy a saját világosságát körbesugározza. Ehhez azonban segítőtársakra van szüksége, mert egyedül nem tudja elérni magas célját. Mint egy éhes tigris, oly sóváran fürkész körbe, hogy megtalálja a megfelelő embereket. Azonban mivel gondoskodása nem magára, hanem az egész közösségre irányul, ebbéli igyekezetében semmi hiba sincs.
Eltérülés az útról. Állhatatosnak maradni üdvözít. Jobb nem átkelni a nagy vízen.
Az ember tudatában van a fogyatékosságának. Gondoskodnia kellene az emberek táplálásáról, azonban nincs meg ehhez az ereje. Úgyhogy le kell térnie a megszokott útról, s egy külsőleg észrevétlen, ám szellemileg fölötte álló bölcs tanácsát és segítségét kell kérnie. Ha e felfogását állhatatosan fenntartja, akkor sikerrel jár és üdvös eredményt ér el. Csak tudatában kell maradnia függőségének. Nem szabad a saját személyét előtérbe tolnia, sem olyan nagy műveletekre vállalkoznia, mint amilyen a nagy vízen való átkelés.